Jak przekazać 1 procent podatku? 

Każdy z nas co roku ma możliwość przekazać 1 procent podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego lub osoby chorej posiadającej subkonto w odpowiedniej organizacji. Warto z tego korzystać, ponieważ jest to bardzo łatwe i zupełnie niekłopotliwe, a może przynieść potrzebującym wiele dobra.

Czym jest 1% podatku?

Co roku Polacy składając swoje PITy odprowadzają podatek do budżetu państwa. Od kilku lat istnieje możliwość, by kwotę przekazywanego podatku pomniejszyć o magiczny 1 procent podatku, a uzyskaną kwotę przekazać na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego lub osoby chorej posiadającej dedykowane subkonto w odpowiedniej fundacji. W ten sposób każdy z nas, rozliczający swoją coroczna deklaracje podatkową może zrobić coś dobrego i przekazać ułamek swojego podatku na cele charytatywne zamiast do budżetu państwa.

Jak przekazać 1 procent podatku?

Procedura przekazania 1% podatku jest bardzo prosta i szybka, oraz nie obciąża Cię żadnym kosztem. Wystarczy w odpowiedniej rubryce uzupełnianego formularza PIT wprowadzić nazwę i numer KRS organizacji, której chce się przekazać swój 1% i gotowe. Przekazaniem środków z 1% zajmuje się naczelnik Urzędu Skarbowego, zatem dla ciebie nie oznacza to żadnych dodatkowych komplikacji.

Komu przekazać swój 1 procent podatku?

Możesz przekazać dowolnej Organizacji Pożytku Publicznego, niezależnie czy to fundacja zajmująca się pomocą ofiarom wypadków drogowych, samotnym matkom czy osobom chorym i niepełnosprawnym. Możesz także przekazać swój 1 procent podatku na pomoc zwierzakom ze schronisk, jak również dzieciom z domu dziecka. Możesz też przekazać go na moją rehabilitację i leczenie. W tym celu wystarczy, że w swojej deklaracji podatkowej wpiszesz numer KRS: 0000270809 oraz w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy wpisać Kufta, 7836 i gotowe!

Co da mi Twój 1% podatku?

Twój 1 procent podatku pomoże mi w codziennej walce z moją chorobą – SMA. W walce, która jest niezwykle trudna, bo choroba jest przewlekła i postępująca. Z roku na rok, i z dnia na dzień odbiera mi siły. Staram się ją maksymalnie spowolnić codzienną, morderczą rehabilitacją, która towarzyszy mi od dziecka, i jest ona jedyną możliwością w zasięgu, która pozwala opóźnić postęp choroby. Moja rehabilitacja jest niczym treningi wysiłkowe dla wyczynowych sportowców z tą różnicą, że ja walczę o życie.

Dlatego jeśli chcesz wesprzeć moją walkę z chorobą, to możesz to zrobić rozliczają swój coroczny PIT, przekazując przy okazji 1% swojego podatku na moją rehabilitacje. Wystarczy tylko wpisać KRS: 0000270809 oraz w rubryce “Informacje uzupełniające” wpisać: “Kufta, 7836”.

Ciebie to nic nie kosztuje, a mi może uratować życie!

Łukasz Kufta

Jestem facetem ze Śląska, który nie boi się rzeczywistości. Nie jestem podatny na środowisko. To JA je tworzę. Jestem młodym przedsiębiorcą, człowiekiem z IT, skoczkiem spadochronowym i osobą niepełnosprawną, której osiągnięcia są połączeniem marzeń i determinacji. Przypadek dla mnie nie istnieje, a szczęście, które znam, to te, które jest efektem mojej ciężkiej pracy.

You May Also Like

Osoby niepełnosprawne na Nartach z Active Therapy i Podniebną Drużyną SMA

„Małe Wielkie Rzeczy” Henry’ego Fraser’a – Recenzja

Skoki spadochronowe okiem Mariusza Tarana – Wywiad

Szczęście – Czyli 10 zasad życia szczęśliwego człowieka